افتتاح چند طرح مهم توسعه در تراکتورسازي تبريز به مناسبت دهه فجر

همزمان با آغاز گام دوّم انقلاب شکوهمند اسلامي ايران و به همت مديران و کارگران گروه صنعتي تراکتورسازي ايران ، چندين طرح مهم توسعه اي در بخش هاي مختلف کارخانجات تراکتورسازي ايران رونمائي شده و مورد افتتاح و بهره برداري قرار گرفت .

در افتتاح و رونمائي از اين طرح ها که آيت ا... دکتر آل هاشم نمايندة ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعة تبريز نيز حضور داشت ، تجهيزات منحصر به فرد ابزارسازي ، سيستم مانيتورينگ مونتاژ ، کوره جديد عمليات حرارتي و چند بخش توسعه اي ديگر مورد افتتاح و بهره برداري قرار گرفت .

شايان ذکر است در حاشية اين بهره برداريها ، نمايشگاه بزرگ خلاقيت و نوآوري نيز افتتاح گرديد .

آيت ا... دکتر آل هاشم قبل از افتتاح اين طرح ها ، در مراسمي که مناسبت اغاز  چهل و يکمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي در محل آمفي تئاتر مجتمع تراکتورسازي تبريز و با حضور جمع کثيري از کارکنان تراکتورسازي تبريز برگزار شد ، توسعه در تراکتورسازي تبريز و خودکفائي هاي صورت پذيرفته را غيرقابل انکار عنوان نموده ، افزود : اين موفقيت ها قطعاً در سايه توجه به نيروهاي انساني متخصص و خلاق بوده و چنين منابع انساني را بايد پاس داشت و به آن ارج نهاد .

ابوالفتح ابراهيمي مدير عامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران نيز ، در اين همايش با اعلام اينکه ، فعاليت در تراکتورسازي ، جهاد گونه صورت مي پذيرد افزود : در شرايطي که کشور تحت تحريم هاي ظالمانه قرار گرفته و از همه مهمتر ، خود مجموعه تراکتورسازي رأساً تحت تحريم است ، هر روز شاهد خودکفائي ها و توسعه و رونق توليد در داخل مجموعه هستيم و در کنار اين توسعه ، به کيفيت و کميت محصولات خود و رضايتمندي مشتري ، توجه ويژه قائليم .

وي افزود : تراکتورسازي چندين سال است که به عنوان صادرکننده نمونه ملّي مطرح مي شود و اين نشان دهندة آن است که محصولات ما قابل رقابت با تراکتورهاي مطرح دنياست .

خاطر نشان مي سازد تراکتورسازي ايران با قدمت نيم قرن ، به عنوان بزرگترين توليد کنندة تراکتور و ماشين آلات کشاورزي در سطح خاورميانه است که با 9 شرکت در داخل و 2 شرکت در خارج از کشور ، براي حداقل 6000 نفر پرسنل بصورت مستقيم و 200 هزار نفر بصورت غيرمستقيم براي تأمين کنندگان و قطعه سازان ، اشتغال ايجاد نموده و مرکز آن در تبريز مي باشد .