تشکيل جلسه با نمايندگان مجلس و وزير صنعت در خصوص واردات تراکتور/ تاکيد بر توليد داخلي با استاندارد مطلوب

استاندار آذربايجان‌شرقي با اشاره به وضعيت واردات تراکتور از دو کشور هند و چين با تعرفه بسيار کم گفت: قطعاً در اين زمينه جلسه و نشستي با نمايندگان استان و وزارت صنعت خواهيم داشت تا بتوان اولويت اصلي را توليد داخلي با استاندارد مطلوب قرار داد.

مجيد خدابخش امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبريز اظهار کرد: با توجه به تاکيدات مقام معظم رهبري در اهتمام ويژه به توليد ملي و اشتغال‌زايي همچنين برنامه‌هاي دولت تدبير و اميد و شعارهاي انتخاباتي رئيس جمهور در راستاي اهميت به موضوع توليد داخلي، روند توجه به توليدات داخلي در استان آذربايجان‌شرقي اجرايي خواهد شد .

وي با بيان اينکه مطابق با شعار سال بايد توليد داخلي که اشتغال‌زايي را نيز به همراه دارد را مورد حمايت قرار داد، افزود: حمايت از توليد داخلي جزو اولويت‌هاي استان آذربايجان‌شرقي خواهد بود و از تمام ظرفيت‌هاي موجود براي اين امر استفاده خواهد شد

استاندار آذربايجان‌شرقي تصريح کرد: تاکيد و پيشنهاد براي توجه به توليد داخلي همراه با ارتقاي کيفيت و رعايت استانداردهاي کيفيتي است تا بتوان با کيفيت مطلوب در توليدات داخلي و رعايت استاندارد دست هر گونه واردات خارجي که در کشور قابليت توليد دارد  را قطع کرد .

وي با اشاره به وضعيت واردات تراکتور از دو کشور هند و چين با تعرفه بسيار کم بيان کرد: قطعاً در اين زمينه جلسه و نشستي با نمايندگان استان و وزارت صنعت و معدن خواهيم داشت تا بتوان اولويت اصلي را توليد داخلي با استاندارد مطلوب قرار داد و اشتغال‌زايي در استان را گسترش داد زيرا مجموعه تراکتورسازي يک مجموعه عظيم و خودکفايي است که توانسته با توليدات خود تعداد زيادي را به کار گيرد .

اين مسؤول ارشد استان خاطرنشان کرد: امسال از سوي مقام معظم رهبري  سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال نامگذاري شده و اولويت دولت دوازدهم نيز اشتغال‌زايي به ويژه براي جوانان فارغ‌التحصيل است و از اين رو تمام برنامه‌ها در اين راستا و منطبق با شعار سال خواهد بود .

وي اضافه کرد: استان آذربايجان‌شرقي از نظر نيروي انساني توانمند و متخصص غني بوده و توانايي و ظرفيت بالايي در اجراي شعار سال دارد .