واردات هرگونه تراکتور خيانت به صنعت، کارگران و مردم است

نماينده مردم تبريز در مجلس گفت: وقتي مجموعه عظيم با عنوان تراکتورسازي در استان وجود دارد، واردات هرگونه تراکتور از ساير کشورها خيانت به صنعت، کارگران و مردم است.

زهرا ساعي  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز با اشاره به وضعيت کنوني مجموعه تراکتورسازي اظهار داشت: سال گذشته بازديدي از مجموعه معظم تراکتورسازي تبريز داشتم که از نزديک شاهد کيفيت بالا و خودکفايي اين مجموعه بودم.

وي با بيان اينکه توليدات تراکتور با کيفيت بالا صورت مي‌گيرد و صادرات خوبي نيز از اين مجموعه به کشورهاي ديگر وجود دارد، تصريح کرد: تراکتورسازي تبريز يک مجموعه صنعتي بزرگ در کشور است و نبايد اجازه واردات محصولات تراکتور خارج از کشور را داد زيرا اين ضربه مستقيم به اقتصاد کشور خواهد زد.

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو با تاکيد به اينکه بايد تلاش کنيم صنعت استان پيشرفت کند نه اينکه تضعيف شود، افزود: پيگير واردات تراکتور با تعرفه بسيار کم هستيم تا جلوي لطمه و آسيب به صنعت، اقتصاد و توليد داخلي در کشور را بگيريم.

وي اضافه کرد: نبايد اجازه دهيم با تصميم‌گيري و سياست‌هاي نادرست، کاهش توليد در کشور ايجاد شود.

ساعي خاطرنشان کرد: وقتي مجموعه عظيم با عنوان تراکتورسازي در استان وجود دارد، واردات هرگونه تراکتور از ساير کشورها خيانت به صنعت، کارگران و مردم است.

وي گفت: قطعاً پيگير اين موضوع خواهيم بود تا بتوان اقتصاد استان را احيا کرد و اشتغال‌زايي را حفظ کرد.