اعلام همکاري دانشگاه صنعتي سهند با تراکتورسازي تبريز

دکتر مصطفي قره باغي رئيس دانشگاه صنعتي سهند در رأس يک هيئت آموزشي و پژوهشي وارد تراکتورسازي تبريز شده ، با مدير عامل و متخصصين اين واحد صنعتي ديدار و گفتگو کرد .

دکتر قره باغي را که رؤساي دانشکده هاي دانشگاه سهند همراهي مي کردند ، در نشستي که با مدير عامل تراکتورسازي ايران برگزار شد ، ضمن اظهار شگفتي از وجود امکانات و زمينه هاي فني و تخصصي بالا در اين مجموعه صنعتي ، خواستار تبادل همکاري و ارتباط نزديک اين دانشگاه با تراکتورسازي ايران شد .

رئيس دانشگاه صنعتي سهند در اين ديدار خواستار ايجاد اتاق صنعت و حضور نمايندة تراکتورسازي در اين دانشگاه و همچنين ايجاد اتاق دانشگاه در واحد توليدي تراکتورسازي شده ، تعاملات و تبادل اطلاعات و عقد تفاهمنامه هاي همکاري را خواستار شد .

مهندس ابوالفتح ابراهيمي مدير عامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران نيز در اين ديدار ، آمادگي بزرگترين واحد صنعتي شمالغرب را با مجموعه هاي دانشگاهي اعلام نموده ، افزود : دانشگاه و صنعت ، مکمل همديگر هستند و اين دو به عنوان دو بازوي مهم در فرآيند توليد ، مي توانند نقش مکمل را بازي کرده و در رونق توليد و کارآفريني نقش اساسي را ايفا نمايند .

شايان ذکر است دکتر قره باغي به همراه رؤساي دانشکده هاي دانشگاه صنعتي سهند ، به منظور آشنايي بيشتر با کارگاه هاي ساخت ، توليد و مونتاژ ، از کارخانجات و شرکتهاي گروه صنعتي تراکتورسازي ايران در تبريز بازديد به عمل آوردند . در اين بازديد ، مهندس ابراهيمي مدير عامل تراکتورسازي ايران ، بازديد کنندگان را در جريان ميزان توليد ، ساخت و خودکفائي هاي صورت پذيرفته قرار داد .

اضافه مي نمايد تراکتورسازي ايران با 7 شرکت در داخل مجتمع تراکتورسازي تبريز و دو شرکت تحت عنوان تراکتورسازي اروميه و تراکتورسازي سنندج در استانهاي آذربايجان غربي و کردستان ، همچنين دو شرکت سرمايه گذاري بين المللي " ونيران " در ونزوئلا و " تاجيران " در تاجيکستان ، به عنوان بزرگترين کارخانه تراکتورسازي در غرب آسيا به فعاليتهاي خود ادامه مي دهد .