بيش از ۹۰درصدقطعات تراکتور در کشور توليد مي‌شود

مديرعامل شرکت تراکتورسازي اروميه گفت: براي توليد تراکتور هيچ مشکلي نداريم وبيش از ۹۰درصد از قطعات آن را داخل کشور توليد مي‌کنيم.

مرتضي مشکيني در گفت‌وگو با خبرنگار تسنيم در اروميه، با اشاره به توليد تراکتور در اروميه اظهار داشت: اين کارخانه از سال 1371 فعاليت خود را با حمايت تراکتورسازي ايران شروع کرد.

وي افزود: در اين سال‌ها مسئولان و کارگران اين کارخانه با تحمل تمامي سختي‌ها روز به روز پيشرفت کردند و امروز شاهد اين واقعيت هستيم که براي توليد تراکتور به هيچ‌ يک از کشورهاي ديگر نياز نداريم و حتي کارخانه تراکتورسازي  ايران در دنيا به يک برند تبديل شده است.

مشکيني گفت: در حال حاضر تمامي قطعات تراکتور در داخل کشور و به‌ويژه در شهرهاي تبريز و اروميه توليد مي‌شود که اين کار سبب ارزآوري بزرگي براي کشور شده است.

مديرعامل شرکت تراکتورسازي اروميه خاطرنشان کرد: اين کارخانه تمام نياز کشاورزان کشور را تأمين مي‌کند و ساليانه حدود 2 هزار و 500 دستگاه تراکتور توليد مي‌کند.

وي تصريح کرد: کارگران و مسئولان اين کارخانه با تلاش شبانه‌روزي به سخن رهبر معظم انقلاب اسلامي در تحقق شعار سال 97 جامه عمل مي‌پوشانند و با اتکا به دانش و حرفه جوانان داخل کشور، محصولات کاملاً بومي را توليد مي‌کنند. به‌طوري که در اين کارخانه 7 نوع تراکتور در خط توليد آن به بازارهاي داخلي و خارجي راهي مي‌شود.