سفر معاون رئيس جمهور به آفريقا و همراهي مدير عامل تراکتورسازي ايران

سورنا ستاري ، معاون علمي و فناوري رئيس جمهور ، در رأس هيئتي عالي رتبه و با همراهي چند مدير شرکت دانش بنيان ، به شرق آفريقا سفر کرد .

اين سفر که در راستاي برنامه هاي توسعه صادرات و کسب و کار بين المللي شرکتهاي دانش بنيان صورت پذيرفته که ترکيب اين هيئت عالي رتبه ، مرکب از مديران عالي وزارتخانه ها ، سازمانها و شرکتهاي مختلف ، چون تجهيزات پزشکي ، فناوري اطلاعات ، فناوريهاي پيشرفته ، ماشين آلات ، فني و مهندسي و صنايعي ديگر بوده اند .

در اين سفر که نشست هاي مختلف رودرو ، بين شرکتهاي دانش بنيان و فناور ايراني و شرکتهاي متناظر کشورهاي کنيا و اوگاندا برگزار شد ، مديران عالي شرکتهاي ايران ، اقدام به عقد قرارداد و تفاهم نامه با طرفهاي ذينفع در اين کشورهاي آفريقايي نمودند .

ابوالفتح ابراهيمي مدير عامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران که به نمايندگي از مجموعه دانش بنيان تراکتورسازي ايران در سفر به اين دو کشور آفريقايي سفر کرده بود ، با رايزني و تبادل اطلاعات فيمابين اقدام به عقد قرارداد تفاهم نامه با چند مرکز در بازار هدف نمود .

کنيا و اوگاندا دو کشور مهم در شرق آفريقا مي باشند که پتانسيل لازم را جهت جذب سرمايه گذاريها و صادرات محصولات مختلف از جمله تراکتور و ماشين آلات کشاورزي را دارد .