امنيت شغلي کارگران ماشين آلات صنعتي را تضمين مي کنيم/ کارگران شريک ما هستند

مديرعامل گروه تراکتورسازي ايران گفت: در صورت واگذاري سهام شرکت ماشين آلات صنعتي به تراکتورسازي تبريز، امنيت شغلي پرسنل اين شرکت تضمين خواهد شد.

به گزارش سرويس اقتصادي نصر، "ابوالفتح ابراهيمي" در واکنش به نگراني تعدادي از کارگران شرکت ماشين آلات صنعتي از انتقال سهام اين شرکت به گروه تراکتورسازي ايران، به خبرنگار «نصر» با بيان اينکه ما مشتاق بازگشت اين شرکت به مجموعه تراکتورسازي هستيم، گفت: از طرف ما هيچ مشکلي براي انتقال سهام شرکت ماشين آلات صنعتي به گروه تراکتورسازي ايران وجود ندارد .

وي افزود: ما منتظر نتيجه هستيم و اداره تصفيه امور ورشکستگي در روزهاي آينده نتيجه را به ما اعلام خواهد کرد .

مديرعامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران تاکيد کرد: ما کما في السابق براي خدمت به صنعت استان و ارج نهادن به نيروهاي متخصص براي خريداري سهام اين شرکت اعلام آمادگي کرده ايم .

ابراهيمي گفت: ما شرايط مان را به اداره تصفيه امور ورشکستگي اعلام کرده ايم و منتظر اعلام نتيجه از سوي آنها هستيم و بعد از اينکه تسويه کامل صورت هاي مالي و تعهدات آتي شرکت مشخص و واضح شود، سهام ماشين آلات صنعتي به گروه تراکتورسازي باز خواهد گشت .

وي در خصوص نگراني تعدادي از کارگران شرکت ماشين آلات صنعتي در خصوص امنيت شغلي خود، تصريح کرد: ما در تراکتورسازي تبريز اين شرکت را خريداري مي کنيم و همه پرسنل آن در امنيت شغلي کامل خواهند بود .

ابراهيمي تاکيد کرد: ما در تراکتورسازي تا حالا تعديل نيرو نکرده ايم، چرا که اينجا همه کارگران با ما شريک هستند و زماني که کارگران شرکت ماشين آلات صنعتي هم به مجموعه گروه تراکتورسازي اضافه شوند، از همان شرايط و مزاياي پرسنل گروه تراکتورسازي برخوردار خواهند شد .

وي در پايان گفت: مطمئن باشيد که امنيت شغلي در تراکتورسازي تبريز بيش از هر شرکت ديگري است. تراکتورسازي در شرايط فعلي اقتصادي کشور که با مشکلات متعددي دست و پنجه نرم مي کنيم، جزو معدود شرکت هاي موفق است و چندين سال پياپي به عنوان صادر کننده نمونه ملي انتخاب شده است .

به گزارش نصر، بر اساس ابلاغ قانون اصل 44 شرکت ماشين آلات صنعتي تراکتورسازي ايران که يکي از موفق ترين شرکت ها و برندهاي معتبر در توليد بکهو لودر و انواع ماشين آلات صنعتي کشور بود در سال 85 به بخش خصوصي فاقد اهليت لازم توسط سازمان خصوصي سازي واگذار شد، اما به سبب سوء مديريت سهامدار گذشته، اين شرکت با بحران و بن بست مواجه شده و در آبان ماه سال 92، کميسيون کارگري آذربايجان شرقي به اتفاق آراء، رد اهليت سهامدار عمده آن را به تصويب رسانده و به سازمان خصوصي سازي ابلاغ کرد و در اين مدت، با برگزاري بيش از 21 جلسه کميسيون کارگري استان و تصويب 54 مصوبه، توانست پرونده ورشکستگي اين شرکت را با همکاري دستگاه قضايي استان به پايان برساند .

اين گزارش مي افزايد، اين شرکت پس از انجام مراحل قانوني توسط اداره امور ورشکستگي تبريز در مرداد ماه سال گذشته به گروه تراکتورسازي ايران اجاره داده شد تا اينکه چندي پيش تراکتورسازي تبريز که پيش از اين نيز سهام دار عمده شرکت ماشين آلات صنعتي بود در مزايده فروش اين شرکت برنده شد، اما تعدادي از کارگران اين مجموعه به اجرايي شدن ماده 12 قانون کار در پروسه واگذاري اين شرکت به گروه تراکتورسازي ايران اصرار دارند .