خبر

کد خبر : 1

1 آبان 1402     06:22


افتخاری دیگر برای صنعت

تراکتورسازی برای دومین بار صادرکننده ممتاز ملی و صادرکننده اول در گروه خودرویی کشور شد

به گزارش خبرنگار ما همزمان با 29 مهر روز ملی صادرات، گروه صنعتی تراکتورسازی ایران از جمع 550 مجموعه فعال در حوزه صادرات کشور به عنوان صادر کننده ممتاز ملی و در گروه خودرویی نیز به عنوان رتبه نخست صادرکننده در این بخش انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.

این انتخاب که براساس ارزیابی عملکرد سال گذشته شرکت کنندگان و همچنین سابقه عناوین کسب شده طی دوره های گذشته این جایزه ملی صورت گرفته نشان می دهد که گروه صنعتی تراکتورسازی ایران بنا به 20 درصد افزایش ارزآوری از محل صادراتش برای کشور و همچنین کسب یک دوره عنوان صادر کننده ممتاز ملی و 5 دوره صادر کننده نمونه ملی کشور، امسال نیز عنوان صادرکننده ممتاز ملی را به خود اختصاص دهد.

براساس گزارش خبرنگار ما، طی سال  1401 همانند سالهای قبل بدليل عواملي از قبيل تداوم تحريم‌ها، برخي قوانين دولتي و همچنين قاچاق تراكتور، مشكلات عديده‌اي براي تحقق برنامه‌هاي صادراتي این مجموعه ايجاد گرديد اما سال گذشته از محل صادرات انواع محصولات تولیدی در گروه صنعتی تراکتورسازی ایران بیش از46 میلیون دلار ارز عاید کشور شده که این رقم نسبت به سال ماقبل آن بیش از48 درصد رشد داشته است.

همچنین این مجموعه صنعتی طی 7 ماهه نخست امسال و صرفا از محل صادرات محصول اصلی خود یعنی انواع تراکتور به تعداد یک هزار و 500 دستگاه، بیش از 20 میلیون درلار ارز آوری برای کشور داشته که این رقم نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 36 درصدی را نشان می دهد.

گفتنی است علی رغم تمامی تحریمها و محدودیتهای بازاری، در حال حاضر تراکتورسازی ایران به بیش از 20 کشور در اقصی نقاط دنیا از جمله عراق، افغانستان، سوریه، آذربایجان، ترکیه، امارات، کویت، سودان، تاجیکستان، ازبکستان، ونزوئلا، ایتالیا و ... انواع محصولات تولیدیش را صادر می کند و با دارا بودن 2 خط تولید و 6 مرکز خدمات پس از فروش در خارج از کشور همواره مشتریان و کشاورزان پرو پاقرصی را در صنعت کشاورزی و حتی خودرویی دنیا دارد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی : تراکتور